blank

İnternette sıkça yapılan aramalardan bazılarını sizin için kontrol ettik, bu aramalar ağırlıkla; eşarp şampuanı, eşarp şampuanı nedir, eşarp temizliği, eşarp şampuanı armine, eşarp şampuanı nerede satılır, eşarp şampuanı trendyol, eşarp şampuanı ne işe yarar, eşarp şampuanı yorumları, eşarp şampuanı gratis, eşarp şampuanı kullananlar, eşarp şampuanı nasıl kullanılır ve eşarp şampuanı fiyatları kelimeleri üzerine yoğunlaşmış durumda. Bundan yola çıkarak size evde eşarp temizliği nasıl yapılır kısaca yazmak istiyoruz.

Sevdiğiniz şal ve eşarpları evinizde temizlerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? İşte o kriterler…

Evinizdeki en sevdiğiniz eşarp ve şalları, kuru temizleme yöntemi ile güvenli bir şekilde temiz tutmak mümkün. Bu yöntem her ne kadar şallarınızı ve eşarplarınızı temizlese de maddiyat olarak sizi yıpratabilir. Eşarp temizliği eşarp şampuanı nedir? Bu yüzden temizlik işlemini evde yapmanız gerekebilir.

Eşarp temizliği eşarp şampuanı nedir

Kullanıcılar çoğunlukla eşarp temizliği için özel bir işlem yapmamakta, lekelenen veya kirlenen eşarplarını biriken diğer çamaşırlar ile birlikte makineye atarak yıkamaktadır. Ancak bu işlem kesinlikle yanlıştır.

Peki evde eşarp temizliği ve şal temizliği yaparken nelere dikkat edilmeli?

Temizlikle ilgili bilmeniz gereken ilk şey, normalde çamaşır yıkadığınız deterjanı kullanmamak olacaktır. Bunun yerine İpek Eşarp Şampuanı ya da normal bir şampuan kullanabilirsiniz.

blank

Eşarp Temizliği Yapılacak Suyun özellikleri:

İpek eşarp ve şal temizliği yapılırken kullanılacak suyun klorlu ya da kireçli olmamasına dikkat edin. Temizliği çeşme suyu ile yapacaksanız suyu kaynatıp, ılıklaşması için biraz bekleyin.

Eşarp Temizliği Yaparken Suyun sıcaklığı:

Suyun sıcaklığının ne çok sıcak ne de çok soğuk olmamasına dikkat edin. İpek şal/eşarplarda en ideali ikisinin arasıdır.

blank

Yıkama:

İpek şal ve eşarplarınızı temizlerken buruşturmamaya, çitilememeye, sıkmamaya önem gösterin. Yıkandıktan sonra bol su ile durulayın.

Sıkma:

İpek eşarp ve şalları gereğinden fazla sıkmak zarar vereceğinden dolayı çok hafif bir şekilde sıkmalısınız.

blank

Makine ile yıkama:

Makinenizde ipeklere özel bir alan varsa onu seçin. Eğer yoksa en hassas programı seçip sonrasında gerçekleştirecek olan sıkma kısmını kullanmayın. Yıkama sıcaklığı en fazla 30 derece olmalı.

KAYNAK : Yasemin.Com