blank

Yeni sezonun şüphesiz en iddialı geri dönüşlerinden biri de vatkalar oldu. Omuzları belirginleştiren vatka detayları ilkbahar yaz trendlerinde spor giyimde de yerini aldı. Vatkalı tshirt modelleri bu yeni trendin en favori parçası oldu. Ve vatka modasının geri dönüşü…

Ceketlerde sıklıkla görmeye alışık olduğumuz vatkalar, elbise ve üst giyim ürünlerinde kullanılmaya başladı. Sokak stilinin öncü hareketlerinden biri olan vatkalı elbiseler de penye dokusuyla günlük giyimlerin sevilen parçası oldu. Hem rahat hem de stil olan bu seçimler rengârenk modeller öne çıktı. Tüm bu renkler içinde sezonun yükselen rengi lila öne çıkarken, siyah ve beyaz gibi klasik renkler de etkinliğini devam ettiriyor. Lila tişört, elbise ve pek çok giyim ürününde yazın rengi oldu.

Vatkalı tişört modelleri, kolsuz formları ile dikkat çekiyor. Mom jean pantolonlar, mom fit şortlarla uyarlandığında yazın trend stili oluşuyor. Vatkalı penye elbiseler ise pamuklu dokunun rahatlığında hem şık hem konforlu tasarımları ile genellikle sneaker ayakkabılarla tamamlanıyor.

vatkalı t-shirt modelleri

Vatkalı Elbise Modelleri

Vatkanın en çok sevildiği yıllardan olan 80’lerdeki gibi abartılı formlar yerine daha sakin ve abartısız duruşlu vatkalar ön plana çıktı. Geçtiğimiz sezon abartılı omuz detaylarının popüler olacağının sinyallerini veren modanın devi markalar, sezonda günlük stile uyarlanan abartısız görünümlere öncülük etti. Balon kol, daha da abartılı karpuz kol dediğimiz formlar hala etkinliğini sürdürürken vatka öne çıktı.